..:::zuzel.bydgoszcz.eu:::.. - Bydgoski ?u?el na najwy?szych obrotach...

Polonia Bydgoszcz Net F@ns.

W Bydgoszczy brakowało fan klubu drużyny żużlowej z prawdziwego zdarzenia. Co jakiś czas podejmowane były próby stworzenia takiego, jednak zazwyczaj kończyło się na dobrych chęciach. W lutym 2004, w kilkuosobowym gronie, spotkaliśmy się i postanowiliśmy w końcu zmienić ten stan. Efektem kilkugodzinnej rozmowy było powstanie Polonia Bydgoszcz Net F@ns.
Skrzyknęliśmy się poprzez internetowe fora i spotkaliśmy w niepozornej sali jednego z bydgoskich lokali. Początkowo było nas kilkoro i wydawało się, że to nie wróży świetlanej przyszłości. Na szczęście nasz zapał sprawił, że dołączyli do nas kolejni, a Polonia Bydgoszcz Net F@ns nadal wiernie trwa przy bydgoskich żużlowcach. Nasze grono może nie zachwyca liczebnością, jednak z uporem staramy się urozmaicać mecze bydgoskiej Polonii, a także organizować liczne imprezy otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Chcemy aby podczas meczów stadion był biało-czerwony, dlatego aktywnie uczestniczymy w tworzeniu opraw meczowych, chcąc jak najbardziej uatrakcyjnić widowisko na trybunach.

Głównym naszym celem jest jednoczenie się kibiców chcących aktywnie oraz kulturalnie wspierać drużynę żużlową Polonii Bydgoszcz. I tak też działamy - we własnym zakresie przygotowujemy okolicznościowe transparenty, flagi i inne elementy pozwalające ubarwić stadiony żużlowe. Do tego propagujemy kulturalny doping, gdyż tylko taki może naprawdę pomóc naszym ulubieńcom.

Od początku swojej działalności założyliśmy, że chcemy być obecni również na wszystkich meczach wyjazdowych bydgoskiej Polonii. I na razie ten cel udaje nam się realizować! Początkowo wyjazdy te nie były zbyt liczne szczególnie, gdy do pokonania były setki kilometrów. Jednak stopniowo zaczęli dołączać do nas inni kibice, chcący zagrzewać do boju swoich ulubionych zawodników. Fanów spod znaku PBNF nie zabrakło więc w tak odległych miejscowościach jak Tarnów i Rzeszów, a podczas jednorocznej przygody z niższą ligą także w łotewskim Daugavpils.

Wyjazdy na mecze, poza dopingowaniem żużlowców Polonii, są także świetną okazją do poznania się nawzajem i integracji bydgoskich kibiców. Cieszy nas to, że z każdym sezonem przybywa kibiców, którzy chcą z nami jeździć na mecze wyjazdowe Polonistów. Zawodników Polonii bardzo cieszy to wsparcie, czego dowód dają nam po meczach, podchodząc pod sektor i dziękując za doping.

Nie organiczamy się tylko do udziału w meczach naszego zespołu. Zależy nam także na przybliżeniu zwykłym kibicom żużlowców Polonii, a także innych osób wiązanych z bydgoskim żużlem. Dlatego też od kilku lat organizujemy spotkania, początkowo nazywane ?Żużlowymi piątkami?, a od jakiegoś czasu po prostu ?Żużlowymi wieczorami?. W ich trakcie zgromadzeni kibice mają okazję porozmawiać z zawodnikami, wykonać pamiątkowe fotografie, czy otrzymać autografy. Ludziom bydgoskiego żużla spotkania te przypadły do gustu, gdyż poza zawodnikami wzięli w nich udział m.in. były znakomity sędzia, a obecnie Komisarz Speedway Ekstraligi Ryszard Głód, włodarze bydgoskiego klubu, a także mechanicy opiekujący się sprzętem żużlowców. Staramy się urozmaicać spotkania w różny sposób, dzięki czemu uczestnicy wychodzą z nich zazwyczaj bardzo zadowoleni.

Jednym z celów Polonia Bydgoszcz Net F@ns jest promocja bydgoskiego żużla. Staramy się to realizować w różny sposób. Kilka lat temu przygotowaliśmy cykl spotkań w podbydgoskich szkołach, podczas których najmłodsi mieli okazję bawić się wspólnie z zawodnikami, a także poznawać tajniki sportu żużlowego.

Współpracujemy także z bydgoskim klubem przy organizacji różnych imprez promocyjnych, jak choćby przedsezonowe prezentacje zespołu. W miarę możliwości pomagamy także w różnych pracach związanych z bieżąca działalnością Polonii.

Nasze zaangażowanie jest dostrzegane również przez żużlowców. Efektem tego jest chociażby ściślejsza współpraca z zespołem Andreasa Jonssona, której jednym z elementów są spotkania w bazie Szweda. Dzięki temu mieliśmy okazję obejrzeć okazały warsztat Andreasa, a także porozmawiać o codziennej pracy całego zespołu. Tego typu spotkania z pewnością stanowią swoiste wynagrodzenie za pracę włożoną w ubarwianie stadionów żużlowych i doping dla bydgoskich zawodników.

Polonia Bydgoszcz Net F@ns to jednak nie tylko praca związana ze sportem żużlowym. Spotykamy się także na gruncie prywatnym, spędzając wspólnie czas poza stadionem. Uprawiamy różne sporty, czy też wyjeżdżają za miasto by jeszcze lepiej się poznać i odpocząć po trudach sezonu. Dzięki temu tworzymy naprawdę zgraną grupę znajomych, a czasami nawet przyjaciół.

Obecnie nasz fan klub liczy 32 osoby. Są w nim kobiety i mężczyźni. Młodzież i osoby dorosłe. Razem tworzymy monolit pod nazwą POLONIA BYDGOSZCZ NET F@NS.

 

Copyrights: Polonia Bydgoszcz Net F@ns 2011.